Як виростити дитину, яка постійно хоче вчитися чомусь новому

Щоб дитина захотіла вчитися, не потрібно її цьому вчити. Допитливість — природна якість дітей. Саме цікавість змушує їх розбирати іграшки, щоб зрозуміти, як вони влаштовані, досліджувати різні речі, розглядати картинки в книзі, задавати питання дорослим. Допитливість — це і є живий інтерес до всього нового. Якщо ви хочете, щоб малюк продовжував вчитися, заохочуйте його зацікавленість із самого раннього віку.

Як виховати спрагу до знань? Розвиток дитини в дошкільному віці

Учені в усьому світі займаються пошуком ефективних способів мотивації дітей до навчання. Численні дослідження допомогли з’ясувати, що успішність, успіхи в будь-якій інтелектуальній діяльності залежать не від здібностей, не від зайнятості малюка в розвиваючих гуртках, а від того, наскільки вдалося вчителю зацікавити учнів своїми уроками. Чому так важливо розвивати пізнавальний інтерес з дошкільного віку? Тому, що в початковій школі учневі належить адаптуватися до нових умов, вирішувати важкі навчальні та емоційні завдання. Якщо відсутній інтерес, втрачається будь-який сенс в складній повсякденній роботі.

Як зробити навчання цікавим для дитини? Як навчити хотіти вчитися?

Ось кілька порад батькам майбутніх школярів:

  1. Розширюйте дитячий кругозір. Але не примусово, а створюючи атмосферу для творчого, інтелектуального розвитку. Захоплюйте своїм прикладом, пропонуйте цікаві розвиваючі ігри, читайте цікаві книги і обговорюйте їх з малюком.
  2. Розвивайте дитячу уяву. Використовуйте для цього гру і спеціальні вправи.
  3. Заохочуйте самостійність. Під час вирішення завдань уникайте прямих підказок. Допомагайте учневі самостійно знайти правильну відповідь.
  4. Постарайтеся, щоб заняття не були монотонними. Для дітей дошкільного або молодшого шкільного віку важливо, щоб в навчанні була присутня динаміка, гра, щоб вони могли брати безпосередню участь в процесі.

Поради: як не перешкоджати природному бажанню дитини вчитися всьому новому?

Порада одна — виключити з виховання всі обставини, які пригнічують, обмежують процес розвитку:

  • жорсткі вимоги — вони призводять до перевтоми, втрати бажання вчитися;
  • критика за помилки, невдачі — розвиває невпевненість, страх;
  • обмеження свободи дій (не роби, а то зламаєш, зіпсуєш, не вийде) — блокує допитливість, ініціативу;
  • власна пізнавальна пасивність — діти беруть із вас приклад.

Як мотивувати дитину на навчання? Вибираємо правильні розвиваючі курси для дітей

Отже, щоб малюк почав хотіти вчитися, йому потрібне відповідне розвиваюче середовище, хороша компанія, можливість реалізувати свою пізнавальну допитливість і отримати позитивні результати навчання. Давайте подивимося, як вчить своїх учнів (5-11 років) Школа ментальної арифметики Соробан® в Україні:

  • Розвиває розум, а точніше, когнітивні здібності, які допомагають засвоювати знання, а також пізнавальні навички, необхідні для ефективного навчання.
  • Навчає дітей відповідно дитячим інтересам, особливостям розвитку. У програмі школи враховуються потреби сучасних дошкільнят і школярів. Наприклад, інтерес до комп’ютерних технологій, розвиток через гру, чергування динамічних занять і теорії, мінімальна зайнятість домашніми завданнями.
  • Допомагає учням розкрити свій потенціал, застосувати інтелектуальні здібності у вирішенні конкретних завдань.
  • Заохочує за кожен успішно пройдений етап навчання. Акцентує увагу на успіхи і досягнення.
  • Прищеплює звичку домагатися поставлених цілей, навіть якщо важко.